Сівалка точного висіву Proceed від Väderstad дає змогу точно висівати весь спектр сільськогосподарських культур

Спеціалізована техніка компанії Väderstad уже досить тривалий час є орієнтиром для більшості провідних світових виробників техніки для обробітку ґрунту та висівання. Два роки тому на світовому ринку відбулося масове представлення сівалок точного висіву, в яких точне дозування та розподіл насіння відбуваються за допомогою надлишкового тиску. У той час як компанія Väderstad уже відшліфувала до досконалості технологію точного висіву PowerShoot, багато провідних світових виробників лише стають на шлях випробування та адаптації своїх машин до мінливих умов роботи.

Останніми роками серед вітчизняних, та й не тільки, аграріїв шириться тренд щодо висівання із точним розподілом не лише технічних культур, а й зернових, бобових тощо. Головною проблемою, з якою стикаються аграрії, котрі планують упровадити технологію точного висіву для сівби всього спектра сільськогосподарських культур, – це нестача спеціалізованого обладнання.

На перший погляд, точний розподіл насіння для сучасних сівалок точного висіву – не проблема. Але є кілька технологічних нюансів, що становлять труднощі для якісного виконання цього процесу. Вони стосуються, зокрема, дозування точної кількості насіння, що висівається, та правильного його розміщення в ряду. Наприклад, залежно від регіону, норма висіву кукурудзи становить від 40 тис./га (або й менше) до 80-90 тис./га (або більше). А як бути, скажімо, з озимою пшеницею, де на один гектар потрібно точно відокремити, доставити до посівного ложа та розподілити на цій площі щонайменше 1,5 млн насінин? Адже це, як правило, 3,0-4,5 млн насінин. Технічні можливості більшості наявних на ринку сівалок точного висіву не дають змоги це зробити. А точне розташування кожної насінини, створення відповідних умов для розкриття її генетичного потенціалу – це вимоги сьогодення, за якими майбутнє.

Тримаючи руку на пульсі аграрних викликів, цього року компанія Väderstad представила широкому загалу сільгоспвиробників інноваційну машину – сівалку точного висіву Proceed, яка дає змогу точно висівати весь спектр сільськогосподарських культур, як-от: пшениця, ячмінь, ріпак, цукрові буряки, горох, кукурудза, соняшник та багато інших. Це – відповідь компанії на сучасні запити аграріїв щодо ефективності висівання та підвищення потенціалу врожайності агрокультур.

Окрім точного дозування насіння, технічні можливості сівалки Proceed дають змогу розмістити його на ідеальну глибину з точністю до міліметра, що сприяє покрашенню умов для його активного росту та розвитку і, як наслідок, збільшенню врожайності.

Читайте також: Сівалка Väderstad Proceed відкриває нову технологію сівби

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram