Сівалка Väderstad Proceed відкриває нову технологію сівби

Сівалка Väderstad Proceed
Väderstad, одна з провідних світових компаній з виробництва техніки для обробітку ґрунту, зернових сівалок і сівалок точного висіву, представляє нову інноваційну машину Väderstad Proceed.

Proceed – це нова категорія посівної техніки, де одна машина підвищує потенціал урожайності всього спектру сільськогосподарських культур, таких як пшениця, ячмінь, ріпак, цукровий буряк, горох, кукурудза, соняшник та багато інших, – ідеться у повідомленні компанії.

– Компанія Väderstad створює машини, які відповідають усім вимогам клієнтів щодо ведення сучасного сільського господарства. Ми розробляємо нові методи і час від часу встановлюємо абсолютно нові стандарти. Proceed — це один із тих стрибків, які не часто трапляються в індустрії виробництва сільськогосподарської техніки, але коли це відбувається, це все змінює, — каже Маттіас Ховнерт, старший віцепрезидент з продажу та маркетингу компанії Väderstad.

Сівалка Väderstad Proceed здійснює сівбу найменшого за розміром насіння на ідеальну глибину з точністю до міліметра. Польові випробування свідчать, що з Proceed норма висіву пшениці знижується вдвічі, як порівняти з іншими сучасними сівалками, водночас кількість отриманого врожаю зберігається. Важливо зазначити, що сходи культури були сильнішими і дуже рівномірними на всіх етапах росту.

– Сівалка Proceed робить величезний стрибок від нинішньої технології сівби. Вона вирізняється високою точністю висіву на глибину, точністю розподілу в рядку, точністю висіву на поворотних смугах, а також оптимізацією посівного ложа. Результатом такого висіву є швидка та рівномірна поява сходів, життєво важлива густота сільськогосподарських культур, де кожній рослині створені ідеальні умови, необхідні для досягнення повного потенціалу врожайності, – каже Ларс Тілен, директор з управління продуктами відділу розвитку бізнесу компанії Väderstad.

Дослідження, проведені через кілька місяців після сівби озимої пшениці з нормою висіву 150 насінин/м2, показують збільшення біомаси рослин на 102%, біомаси коренів на 72% і на 62% більше насінин у колоску, як порівняти зі здійсненням сівби сучасною сівалкою інших виробників.

Найвища точність для всіх культур

Для сівби зернових культур Proceed має міжряддя 225 або 250 мм. Завдяки простій конфігурації та швидкій заміні насіннєвих дисків машину можна переналаштувати на 450 або 500 мм для таких культур, як цукровий буряк або ріпак, а потім знову переналаштувати для проведення сівби технічних культур – кукурудзи, соняшнику або бавовни, з міжряддям 750 мм. Усі культури висіваються з надзвичайною точністю, максимізуючи потенціал урожайності кожної насінини.

Серцем сівалки Proceed є її високоточні висівні секції. Перед процесом висіву насіння на сівалці  встановлені індивідуальні прикочувальні колеса, щоб забезпечити на полі однакові умови для кожної насінини. Ці колеса встановлюються окремо, використовуючи гідравлічну притискну силу для забезпечення високої ефективності.

– Коли насіння потрапляє до висівних пристроїв із центрального бункера,  система висіву Väderstad PowerShoot здійснює повний контроль висіву кожної насінини до її розміщення в ґрунті.  Після виходу з короткої висівної трубки кожне насіння зупиняє вловлювальне колесо. Це забезпечує оптимальний контакт насіння з ґрунтом на вибраній глибині по всій робочій ширині захвату сівалки, – пояснює Ларс Тілен, директор з управління продуктами в Business Development.

Щоб забезпечити оператору повний контроль над процесом сівби, кожна висівна одиниця керується електричним приводом за допомогою системи управління Väderstad E-Control на базі iPad. Система має такі функції: відключення висіву рядків, змінну швидкість, формування технологічних колій, індивідуальне калібрування, а також точний моніторинг і контроль у реальному часі. Усе це є справжніми технічними інноваціями в секторі висіву зернових культур.

Публічна прем’єра Väderstad Proceed відбудеться на міжнародній виставці Agritechnica 2022 у Ганновері (Німеччина) у лютому 2022 року. Väderstad розширює межі за допомогою нових повномасштабних польових випробувань та співпраці з дослідниками, насіннєвими компаніями та прогресивними фермерами по всьому світу. Väderstad Proceed – це посівна техніка нового покоління, яка відкриває нове майбутнє для вирощування культур.

Сівалка Väderstad Proceed

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram