Аграріям, які працюють як ФОПи на IV групі спрощеної системи оподаткування, хочуть дозволити роботу без реєстраторів розрахункових операцій (РРО). Про це повідомив BusinessUA.

Такі нововведення прописані у законопроєкті №6348. Документ опублікований на сайті Верховної Ради, але у сесійній залі наразі не розглядався. Авторами значиться низка депутатів фракції “Слуга народу”.

Окрім ФОПів IV групи законопроєкт пропонує дозволити роботу без РРО для ФОПів І та ІІ груп. Також документ пропонує доповнити перелік видів діяльності, заборонених для роботи за спрощеною системою оподаткування. Наприклад, з І та ІІ груп ФОПів-єдинників хочуть виключити гуртових продавців, інтернет-провайдерів, рієлторів, аптеки, медклініки, лікарів та будівельників.

NB: Законопроєкт вносить зміни і до умови віднесення платника до групи оподаткування. Зокрема,  збільшує поріг доходу ІІІ групи (більше ніж 10 найманих працівників) до 3000 мінімальних зарплат (19,5 млн грн станом на грудень 2021 р.).

Документом також передбачено, що органи місцевого самоврядування зможуть самостійно встановлювати ставки для ІІІ групи ФОПів. Дозволений коридор від 1,5 до 3% при сплаті ПДВ та від 2,5 до 5% у разі внесення ПДВ до складу єдиного податку.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram