У Європі стрімко зріс попит на біопаливо та котли на біомасі

Цьогоріч у Європі зафіксовано підвищений попит на пелети, печі та котли, що працюють на біомасі. Про це повідомило іспанське видання La Vanguardia.

Екологічне паливо стрімко набуває популярності на фоні зростання цін на електрику, нафтопродукти та газ. Як зазначив голова Іспанської асоціації енергетичної оцінки біомаси AVEBiom Хав’єр Діас, до енергетичної кризи клієнти зазвичай починали оформляти замовлення у жовтні чи листопаді і потім докуповували пелети у міру того, як вони закінчувалися. Тепер же, вперше, розглядають купівлю біопалива відразу в тому обсязі, якого за їх розрахунками має вистачити на всю зиму.

Читайте також: Розвиток виробництва біопалива стало найбільш пріоритетним напрямком для Мінагрополітики

У результаті виробники пелетів не справляються з підвищеним попитом. В Іспанії ситуація посилюється ще й тим, що влітку багато компаній експортували свої запаси пелет у країни, де попит був вищим, зокрема, до Франції та Німеччини. Зараз же попит на внутрішньому ринку зріс на 40-50%, а продаж печей та котлів — на 40%, порівняно з минулим роком. При цьому вартість одного 15-кілограмового мішка пелет зараз становить близько €9, що вдвічі дорожче, порівняно з минулим роком.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram