З 1 грудня перевезення зерна залізницею здорожчало удвічі

Редакція GrowHow.in.ua   2022-12-02
Витрати аграріїв на перевезення зерна залізницею з 1 грудня 2022 року зросли майже у 2 рази. Як зазначили фахівці Українського клуюу аграрного бізнесу (УКАБ), зростання спричинене рішенням Укрзалізниці збільшити фактичну ставку за користування вагоном-зерновозом на 53% — з 2817 грн/добу до граничного рівня 4300 грн/добу. При цьому швидкість перевезення зерна знизилась на 45%.

Фактично мінімальна вартість перевезення на середню відстань 650 км піднімається з 1100 грн/т до 2200 грн/т. Водночас фінальна вартість перевезення може бути лише вищою, адже Укрзалізниця реалізує послуги на користування зерновозами на аукціонах з підвищення цін.

Експерти наголосили, що, зважаючи на штучне обмеження пропозиції зерновозів на аукціонах з боку Укрзалізниці, очікувати на здешевлення вартості перевезень не варто. Також продовжується накопичення черг з вагонів на західних переходах, що зменшує загальну швидкість перевезень.

Читайте також: Україна остаточно вийшла із залізничної угоди між країнами СНД

Минулого тижня УКАБ направив звернення до керівництва АТ «Укрзалізниця» щодо можливості не підвищувати ставку на зерновози одразу на 53%, проте поки отримали лише коментарі представників УЗ, що таке рішення відповідає зміненому місяць тому внутрішньому порядку Укрзалізниці.

На жаль, додаткова 1000 грн/т заробітку для Укрзалізниці є відповідним додатковим збитком для виробників зерна. Бажання сіяти зерно у аграріїв вже немає, — прокоментував генеральний директор УКАБ Роман Сластьон.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram