Україна остаточно вийшла із залізничної угоди між країнами СНД

Україна повністю припинила співпрацю у межах залізничної угоди між країнами Співдружності Незалежних Держав. Про це повідомила пресслужба Укрзалізниці.

Постанову про вихід України з Угоди про координаційні органи залізничного транспорту СНД схвалив Кабінет Міністрів України.

— Це одна з ініціатив, які мають на меті позбутися навіть формальних зв’язків з країною-агресором та її «міньйоном»», — зазначили в “Укрзалазниці”.

Зокрема, у рамках зазначеної угоди країни-учасниці мали б координувати експлуатаційну діяльність залізниць, розробку нормативних актів, що регламентують організацію перевезень вантажів та пасажирів. Також рада мала б здійснювати облік залізничного рухомого складу та постійний інформаційний обмін між системами України та росії.

У повідомленні додали, що будь-яку співпрацю з росією та білоруссю в рамках зазначеної угоди Укрзалізниця припинила 24 лютого 2022 року, з перших хвилин повномасштабного вторгнення російської федерації. Жодного обміну інформацією між залізничними адміністраціями України та росії відтоді не здійснювалося. Крім того, наприкінці лютого 2022 року українські війська підірвали залізничні вузли, що зв’язують українську залізницю з російськими залізницями.

Читайте також: Організація евакуаційних поїздів для зерна може підтримати фермерів на деокупованих територіях — нардеп

Окрім України учасниками залізничної угоди між країнами СНД є Азербайджан, росія, білорусь, Таджикистан, Вірменія, Узбекистан, Туркменістан, Казахстан, Киргизстан та Молдова. Координаційні органи, створені цією угодою, знаходиться на території країни-агресора — у москві, а головою без обмеження терміну є генеральний директор ВАТ «російські залізниці».

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram