У більшості аграріїв цьогоріч рентабельність виробництва кукурудзи від’ємна

У світі формується дефіцит кукурудзи. На його тлі можна очікувати зростання попиту та цін на культуру. Це може зіграти на користь української кукурудзи. Як повідомила пресслужба Всеукраїнської аграрної ради (ВАР), про це йшлося під час щотижневого брифінгу для аграріїв від аналітичного центру кооперативу «ПУСК».

Аналітики зазначили, що експорт кукурудзи з України активізувався, тому трейдери підвищили оцінку з 1,6 млн тонн до 2 млн тонн на наступний місяць. Якщо такі темпи будуть зберігатися і надалі, то місячний експорт кукурудзи з України може сягнути максимальної відмітки — 2,5 млн т. Основним чинником, який впливатиме на глобальну ціну кукурудзи, стане зменшена пропозиція зернової на світовому ринку.

— У жовтні та листопаді поточного року головними експортерами у світі були дві країни — Україна та США. Проте через рекордне падіння рівня води у річці Міссісіпі, логістика американської кукурудзи ускладнилася. США недопоставили світу зернову у листопаді, трейдери намагаються закрити попит українським зерном, — зазначив аналітик Олексій Тартаковський. — Але через складнощі з логістикою, більше 2,5 млн тонн на місяць Україна не може поставити на світові ринки, а Аргентина та Бразилія вже майже повністю реалізували врожай. Така ситуація поглиблює кризу на ринку, у світі починає формуватися дефіцит кукурудзи, тому ціни вже зупинили падіння.

Ще один фактор, який сприятиме зменшеній пропозиції — складні погодні умови і «запізнення» жнив. Через це українські аграрії не можуть вчасно виконати заздалегідь зафіксовані домовленості щодо реалізації кукурудзи. За словами Тартаковського, українська кукурудза сьогодні є дуже привабливою для ЄС з точки зору і ціни, і логістики. Пригальмуванння збиральної кампанії сприятиме зростанню цін на умовах DAP на 5-7 за тонну вже за тиждень.

Наразі ж ціни DAP становлять $230-240/т. В Одесі поточні індикативні ціни на кукурудзу перебувають на рівні $205-207/т. При цьому рентабельність виробництва кукурудзи цьогоріч у більшості аграріїв є від’ємною. За прогнозними розрахунками, в «плюс» можуть вийти виробники, на чиїх полях врожайність кукурудзи перевищує 8,5 т/га.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram