БТУ-ЦЕНТР та канал No-Tiller запускають спільний проєкт про технології в no-till

Редакція GrowHow.in.ua 2022-11-23
Компанія БТУ-ЦЕНТР та YouTube-канал No-Tiller запускають спільний проєкт, присвячений вибору найбільш ефективних інструментів у технології No-till. Про це повідомила пресслужба “БТУ-Центр”.

Проєкт Agro Web Session «No-till PRO» стартує 24 листопада 2022 року. Перша веб-сесія розпочнеться об 11:00 за київським часом. Експерти та практики детально розглянуть різні підходи та їх комплексний вплив на здоров’я та родючість ґрунту. Перша сесія буде присвячена мікробіології ґрунту та покривним культурам.

Реєстрація для участі обов’язкова (реєстраційна форма). При реєстрації, під час заходу або після нього за бажанням можна зробити благодійний внесок на потреби ЗСУ. Усі зібрані кошти будуть використані для придбання тепловізора та портативної зарядної станції для бійців 72-ї ОМБр ім. Чорних Запорожців.

— Цього року на фоні агресії росії проти України ціни на ресурси виросли, а на сільськогосподарську продукцію знизились. Технологія no-till, завдяки відмові від механічного обробітку та збереженню пожнивних решток, не тільки дозволяє значно заощадити ресурси, але й зберегти родючість ґрунту та вберегти його від деградації, — зауважив популяризатор no-till, автор книги «No-till для початківців» Михайло Драганчук.

Одним із важливих елементів землеробства без обробітку ґрунту є впровадження мікробіологічного інструментарію, а здоров’я ґрунту залишається фундаментом ефективного ведення бізнесу.

— Сучасні біологічні препарати здатні вирішити безліч проблем, з якими може зіткнутися ноутілер. Наприклад, доволі поширеною проблемою в no-till є накопичення на рослинних рештках фітопатогенів. Вони створюють загрозу масового розвитку хвороб в наступному році. За допомогою мікробіологічних препаратів можна зменшити кількість збудників хвороб на рослинних рештках, не нашкодивши екосистемі, зменшити кількість застосування хімічних фунгіцидів в наступному році, — розповіла дослідниця із захисту рослин БТУ-ЦЕНТР Юлія Миронова. — Існує думка, що у no-till використовується занадто велика кількість хімічних засобів захисту рослин. Знизити їх кількість цілком можливо за допомоги біологічних фунгіцидів та інсектицидів. Ще одна проблема — необхідність частіше використовувати гербіциди, які інколи можуть чинити негативний вплив на сільськогосподарські культури. Зменшити наслідки гербіцидного та інших стресів у рослин також допомагають біотехнології.

Учасники, які поставлять найбільш цікаві запитання спікерам у коментарях, отримають у подарунок книгу Михайла Драганчука «No-till для початківців» з автографом. Запис заходу буде доступний на YouTube-каналах БТУ-ЦЕНТР та No-Tiller.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram