Катастрофічна посуха спричиняє багатомільярдні збитки ферм по всьому світу

Редакція GrowHow.in.ua   2022-11-23
За даними дослідників зі Школи інженерії та Інституту публічної політики Каліфорнії, світові втрати від екстремальних погодних явищ провокують дефіцит продовольства та зростання цін в усьому світі. Про це повідомив Foodingredientsfirst.

Науковці зазначилили, що через катастрофічну відсутність дощів, лише у Каліфорнії сільське господарство та харчова промисловість втратили $2 млрд. Також, за даними дослідників, через погодні умови цьогоріч Аргентина отримала мізерну кількість пшениці: 15,5 млн тонн порівняно з 22,15 млн тонн у попередньому сезоні.

NB: Європа цього літа постраждала від найсильнішої посухи за 500 років. Вона призвела до осушення річок та перешкоджала нормальному торговому потоку товарів.

Відсутність дощів змушує фермерів залишати дедалі більше площ необробленими. Наприклад, у Каліфорнії цього року площа незадіяних земель збільшилася на 750 000 акрів порівняно з 2019 роком.

— Для Каліфорнії посуха не є новим явищем, але цьогоріч вона особливо сильно вдарила по деяких зазвичай багатих водою частинах штату, — розповів професор Каліфорнійського університету Джон Абацоглу, один з авторів дослідження.

За його словами, посуха цього року спричинила прямі збитки для каліфорнійських ферм у розмірі $1,2 млрд. Для харчової промисловості її наслідки обійдуться додатково у $845 млн.

У компанії McKinsey вважають, що 16,2% світових посівів пшениці, 12,9% кукурудзи та 33,9% сої сьогодні перебувають під ризиком від помірної до екстремальної посухи.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram