Організація евакуаційних поїздів для зерна може підтримати фермерів на деокупованих територіях — нардеп

На деокупованих територіях фермерам пропонують 1-1,5 тис. грн за тонну пшениці. Така ціна не покриває навіть витрат на збирання врожаю, не кажучи вже про його зберігання чи транспортування. Про це йдеться у матеріалі Підвищення цін на зерно очікувати не варто.

Теми реалізації урожаю зі звільнених земель торкнувся народний депутат України, секретар комітету з питань аграрної та земельної політики Іван Чайківський. Він зазначив, що найбільшою проблемою аграріїв, які працюють на цих землях, є вартість логістики, яка зросла у кілька разів. З іншого боку, ринкова вартість зерна, навпаки, знизилася до критичного рівня. Тому фермери опинилися у складній ситуації. Одним із заходів, що могло б вирішити проблему, на думку нардепа, може стати організація евакуаційних поїздів для зерна.

— Я не прихильник таких ідей — це дисбалансує ринок. Але аграріям на деокупованих територіях ми маємо протягнути руку допомоги. Фактично зерно з цих територій необхідно евакуювати, а централізовано це можна зробити лише з використанням залізничних поїздів, — наголосив Іван Чайківський.

Він додав, що вивезене з деокупованих територій зерно суттєво не вплине на світові тенденції, але допоможе вижити українським аграріям, котрі вже багато втратили.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram