Єврокомісія дозволила вакцинацію від пташиного грипу

Редакція GrowHow.in.ua   2023-02-22
Єврокомісія дозволить вакцинацію проти пташиного грипу з 12 березня. Про це заявила єврокомісарка з питань охорони здоров’я та харчової безпеки Стелла Кіріакідес.

Цим дозволом Єврокомісія гармонізує правила вакцинації тварин від серйозних хвороб тварин. За ними ж також дозволена вакцинація проти, наприклад, хвороби Ньюкасла у птиці або класичної чуми свиней.

— Найсерйозніші спалахи пташиного грипу у новітній історії Європейського Союзу завдають величезної шкоди сільськогосподарському сектору та перешкоджають торгівлі. Нові правила дозволять гармонізувати використання вакцинації для запобігання або контролю за розповсюдженням хвороби та встановлять умови, які дозволяють переміщення вакцинованих тварин та продуктів з них, — зазначила Стелла Кіріакідес.

Правила вакцинації відповідають міжнародним стандартам Всесвітньої організації охорони здоров’я тварин. Наприклад, однією з умов вакцинації є заборона використання живої вакцини проти пташиного грипу. Також правила регулюють екстрену та профілактичну вакцинацію.

Нагадаємо, США готуються до тестування вакцини від пташиного грипу для свійської птиці.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram