Рекордна посуха: у Франції хочуть обмежити використання води для зрошення

Редакція GrowHow.in.ua    2023-02-23
Міністерство навколишнього середовища Франції повідомило про намір з березня ввести обмеження на використання води для зрошення посівів у деяких частинах країни. Про це повідомило агентство Reuters.

Такий крок є безпрецедентним після найпосушливішої зими з 1959 р. В країні наразі зафіксували відсутність опадів впродовж 32 днів. Загалом ж їх дефіцит стабільно фіксують з серпня 2021 р. У зв’язку з цим полив та зрошення полів уже обмежено у 87 муніципалітетах на півдні Франції.

Нагадаємо, влітку ми повідомляли, що через рекордну посуху у Франції людям заборонили поливати городи і мити автівки.

Хоча озимі зернові культури у Франціїї зараз переважно перебувають у хорошому стані, занепокоєння викликає проведення посівної ярих культур, зокрема кукурудзи, обсяг виробництва якої попереднього року був також низьким через посуху. За даними Meteo-France, кількість опадів у наступні три місяці матиме вирішальне значення для поповнення ґрунтових вод і річок до свого звичайного рівня перед літом.

За даними FNSEA, посуха змусила французьких аграріїв збільшити посівні площі озимої пшениці і залишити цьогоріч менше місця для ярих культур.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram