Ефективність біофунгіциду Склероцид може змінюватися залежно від способу та умов внесення, дослідили фахівці БТУ-ЦЕНТР.
Шляхом науково-практичних дослідів фахівці БТУ-ЦЕНТР встановили відсоток технічної ефективності різних способів внесення біофунгіциду Склероцид.
Для захисту соняшника, сої та ріпаку від кореневої та прикореневої форми білої гнилі препарат необхідно вносити в ґрунт: під основний, передпосівний обробіток ґрунту або в рядок під час посіву.
Для захисту від кошикової форми білої гнилі найкращою фазою для внесення біологічного фунгіциду Склероцид є зірочка або початок цвітіння.
— Для того, щоб Склероцид спрацював максимально ефективно, — зауважує старший мікробіолог Інституту прикладної біотехнології, ГК БТУ-ЦЕНТР Володимир Круть, — важливо правильно обрати не тільки спосіб, а й час його внесення. У суху спекотну погоду біологічні фунгіциди найкраще вносити пізно увечері — для того, щоб був тривалий прохолодний період, який дозволить мікроорганізмам закріпитися на поверхні рослини. У вологу погоду ранньою весною чи пізно восени, коли температури невисокі, є вологість у ґрунті і в повітрі такого обмеження немає. Щоб дощі, особливо зливові, не змили препарати, ми рекомендуємо використовувати біологічні прилипачі, зокрема Липосам. Наші досліди засвідчують, що вже за 30 хвилин більша частина препарату закріплюється на поверхні рослини і дощ їй більше не страшний.
NB: У випадку обприскування ґрунту та рослинних решток препаратом Склероцид у баковій суміші з біодеструктором Екостерн ефективність препарату зростає на 20-30%.
А от поєднання біофунгіциду із мінеральними добривами та протруйниками потребує особливої уваги. Для того, щоб внесений із мінеральними добривами Склероцид не втратив свого потенціалу, кажуть фахівці, важливо врахувати деякі деталі.
— КАС не має негативного впливу на основні живі складові біопрепарату Склероцид, такі як гриб Coniothyrium minitans, бактерії Bacillus subtilis та Bacillus licheniformis, але дослідження показали, що з часом КАС пригнічує гриби роду Trichoderma, — розповідає Володимир Круть. — Щоб зберегти повну ефективність препарату, ми радимо внести бакову суміш фунгіциду Склероцид із чистим КАС впродовж 2-х годин.
Під час змішування з чистим РКД за рахунок наявності в біопрепараті мікроорганізмів, що при потраплянні в агресивне середовище можуть синтезувати екзополісахариди, кажуть фахівці, є ймовірність утворення органічних конгломератів. Тому перед додаванням біопрепарату РКД розводять водою 1:1. Це запобігатиме забиванню форсунок оприскувачів.
NB: Внесення біологічного фунгіциду Склероцид у рядок сумісно з РКД під час сівби забезпечує захист від склероцій, що зберігаються в ґрунті, й має середню технічну ефективність 78,1%.
— Нас часто запитують, чи можна вносити біофунгіцид Склероцид з хімічними препаратами, — додає Юлія Миронова, фітопатолог БТУ-ЦЕНТР: — даний препарат не сумісний з такими діючими речовинами як: карбендазим, флутріафол, тіофанат-метил, цимоксаніл, мікробутаніл, тому що вони мають фунгіцидний ефект і негативно діють на грибних агентів, що входять до складу Склероциду. Загалом, біологічний фунгіцид Склероцид сумісний в одній баковій суміші з іншими біологічними препаратами, мікроелементами (окрім міді та сірки), РКД та прилипачами. Не бажано застосовувати Склероцид разом з фунгіцидами та гербіцидами, а також вносити після його застосування безводний аміак або аміачну воду.
Кожне поле має свою історію і тому потребує окремих рекомендацій: чи то вносити біофунгіцид Склероцид суцільним способом, чи в рядок, чи краще здійснити передпосівне оброблення насіння, а, можливо, гарний ефект матиме використання під час вегетації? Запитань у господарствах виникає чимало, кажуть фахівці БТУ-ЦЕНТР, і беруться допомогти аграріям позбутися білої гнилі екологічним шляхом та отримати здоровий та якісний урожай.
Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram