Ціна на якісні яблука в Україні сьогодні опустилися до найнижчого рівня за останні 3 роки. Однак попит на фрукт і надалі залишається дуже низький. Таку інформацію оприлюднили аналітики проєкту EastFruit.

Ще з кінця минулого тижня садівники знизли мінімальний граничний діапазон на усі сорти яблук до 5 грн/кг. В середньому це на 37% дешевше, аніж тижнем раніше.

Аналітики зазначили, що сьогодні більшість українських виробників надає перевагу закладанню яблук зимових сортів на зберігання в очікуванні вищих цін та поліпшення ринкової ситуації.

Читайте такожЕксперти прогнозують рекордний урожай яблук та падіння цін

Роздрібні мережі та оптові компанії також мінімізували закупівлю яблук у місцевих виробників, посилаючись на низьку реалізацію в роздріб. Преробні підприємства готові купувати яблука не дорожче 1,80-2,40 грн/кг, тому переробка не може особливо вплинути на стабілізацію ринку.

Думка, що переробні підприємства поглинуть надлишки яблук в українських садоводів, розбивається об закупівельні ціни. Фермери заявляють, що такий рівень цін не покриває навіть затрати на виробництво. Представники заводів ж знизують плечима, адже ситуація з попитом на яблучний концентрат у світі з кожним роком ускладнюється. За нашими прогнозами, мінімум у першій половині поточного сезону вагомих причин для поліпшення ринкової ситуації у яблучному сегменті України немає, прокоментував керівник проєкту “АПК-Інформ: овочі та фрукти” Олександр Хорев.

Фахівці зазначили, що ціни на яблука в Україні сьогодні вже в середньому на 35% нижчі, аніж в аналогічний період минулого року. Нижча ціна була зафіксована ще у 2018 році, коли садівники зібрали рекордний урожай.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram