У поточному році експерти прогнозують рекордний урожай яблук в Україні та Європі. Це може спровокувати падіння цін до рівня 2019 року, коли ці фрукти продавали в середньому по 6-7 грн/кг.

Остаточні показники врожайності будуть сформовані у вересні. Однак на сьогодні прогнозуються аномально великі збори яблук, якщо їм не зашкодять раптові град чи сильний дощ.

Така ж ситуація і в багатьох країнах ЄС, куди Україна масово продає свої фрукти через зручність в логістиці. Так, зростання виробництва на 30% очікують в Польщі, попри важкий сезон вирощування через сильні дощі. А в Молдові вже відзначено різке падіння вартості ранніх яблук через те, що попередній запас повністю не був реалізований.

У РФ, яка є єдиним великим імпортером регіону, також отримають рекордний урожай, тому знову різко знизять імпорт. А це означає, що Молдові і Сербії потрібно буде кудись продавати яблуко, яке раніше йшло в Росію.

Плюс в Європі ще залишилися запаси попереднього врожаю, а при низькому попиті їх вартість нижче.

Другою причиною обвалу цін є труднощі з морськими перевезеннями, зокрема, дефіцит контейнерів для експорту. Тобто поставляти яблука на ринки азійських і східних країн морем Україні буде складно і дорого. Наша країна з року в рік нарощує свою присутність в Саудівській Аравії, Арабських Еміратах, Індонезії та Сінгапурі.

Тому фермерам можливо доведеться продавати великі партії фруктів за заниженими цінами в середньому до 7 грн за кг. При цьому останні партії є шанс реалізувати за 20-35 грн/кг.

Нагадаємо, в 2020 році Україна скоротила виробництво кавунів. Фермери виростили всього 400 тис. тонн, а посівні площі зменшилися на 10% з 2016-го.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram