Обприскування посівів дроном набирає все більшої популярності. Зокрема, найбільш активно цим методом агровиробники користуються під час десикації.

— Взагалі саме для десикації дрон чи не найкраще може замінити традиційні методи. Звичайно, якщо культура висока, то обприскувач зайде, але технічна колія та винищення культури досить суттєве — втрачається 3-7% урожаю. На тисячу гектарів це колосальні гроші, і це один із тих резервів, який може вам дати обробка дроном, — розповів Павло Ласковець, засновник платформи Cropex Ukraine в інтерв’ю “Моя робота — оператор дронів”.

Щобільше, застосування дронів для внесення препаратів із захисту рослин сприяє суттєвій економії як води, так і препарату.

— Для того, щоб зробити обприскувачем обробку десикантом, потрібно три літри хімії й 150-200 літрів води, на 100 га ­— це 15-20 тонн води. Для обприскування дроном потрібно тільки 1,5 літри хімії та 5-6 літрів води, а це 600 літрів на 100 гектар. Якщо це 10 тис. га, то зекономлено буде 2000 кубів води, а це ­— аж цілий олімпійський басейн, або місячне споживання води у восьми 9-ти поверхових будинках у центрі Києва. Тож економія уже очевидна — економлячи ресурс можна отримати той самий результат, і навіть краще. А щодо препаратів, то в перспективі використання дрона може зекономити господарству до 50% препарату на гектар, — зазначає Павло Ласковець.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram