Вже понад два тижні курс гривні відносно долара на міжбанку залишається стабільним на рівні 27,5 грн/$ завдяки декільком чинникам, які сприятимуть його зміцненню в найближчі 2-3 місяці.

По-перше, це значні надходження валюти та збільшення її пропозицій на міжбанку, обумовлені високими світовими цінами на основні експортні групи українських сільгосптоварів, залізну руду та сталь.

NB: За рік ціни на сільгосппродукцію виросли на 40-50%, і за прогнозами аналітиків, і надалі залишатимуться на високому рівні, а збільшення врожаю забезпечить додаткові валютні надходження.

Голова ради НБУ Богдан Данилишин повідомив, що «наразі склалася сприятлива для України цінова кон’юнктура: індекс ФАО світових цін на продукти знаходиться на найвищому з травня 2014 року рівні, а ціни на сталь та залізну руду на світових ринках за рік виросли на 20-35%».

Експерти Concorde Capital пояснили, що стабільність торговельного балансу забезпечило повільніше зростання імпорту товарів до України у порівнянні з експортом.

Також збільшенню валютних надходжень сприяла ситуація на зовнішніх ринках фінансових позик та розміщення там українських євробондів, а також активізація купівель нерезидентами вітчизняних ОВДП, інвестиції в які з початку роки виросли на 14%.

Міністерство фінансів декілька тижнів тому позичило 1,25 млрд $ під відносно низькі 6,875%, та планує й надалі активно виходити на зовнішні ринки, що продовжить зміцнювати курс гривні.

Ще одним чинником підтримки нацвалюти у владі вважають надходження від заробітчан, які за підсумками роки складуть не менше 10 млрд $, хоча це й буде значно менше торішніх 12-14 млрд $. Чистий продаж валюти населенням України з початку року перевищив 1,1 млрд $, тоді як обсяг чистої купівлі валюти Нацбанком за цей період склав 220,5 млн $.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram