З 2022 року звітний період для єдиної звітності можуть змінити з квартального на щомісячний. Про це йдеться в оприлюдненому на сайті Пенсійного фонду України законопроєкті зі змінами до ПКУ.

На початку березня текст цього законопроєкту вже розміщували на сайті ПФУ. Оновлений варіант опублікували 27 травня, однак зміст в документі майже не змінився. У Пенсійному фонді надалі вважають, що роботодавці та податкові агенти повинні здавати єдину звітність з ПДФО, ВЗ та ЄСВ щомісячно.

Травневий варіант опублікованого законопроєкту відрізняється від попереднього термінами набрання чинності: згідно з новим текстом, норми закону повинні вступити в силу з 1 січня 2022 року (за попереднім варіантом, він набував чинності з дня, наступного за днем його опублікування). Тобто, у разі прийняття його в оновленому вигляді, до кінця цього року звітувати потрібно буде ще щокварталу.

Зазначимо, що наразі законопроєкт ще навіть не зареєстрований у Верховній Раді України. Ми слідкуємо за оновленнями і повідомлятимемо про зміни.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram