Цьогорічні очікування щодо високої урожайності полуниці садової можуть не справдитися через затяжні щоденні дощі на більшій частині території України. Про це повідомляють експерти аналітичної платформи EastFruit.

Надлишкова вологість спричиняє численні хвороби ягідних культур. При цьому обробки засобами захисту неефективні, оскільки дощі не припиняються. До того ж, прогноз погоди на найближчі дні змін на краще не обіцяє, — йдеться у повідомленні.

Окрім хвороботворень, похмура погода затягує дозрівання полуниці і негативно впливає на її смакові та поживні властивості. Цьогоріч сезон реалізації ягоди почався в середньому на 10 днів пізніше, аніж у попередні роки. При цьому ціни на садову суницю вже зараз нижчі, порівняно з 2020 роком.

NB: У деяких регіонах України дозрілі ягоди буквально стоять у воді і зібрати їх неможливо. Якщо ж це все ж вдається, то якісні параметри і транспортабельність ягоди виявляються вкрай низькими, тому замість реалізації на свіжому ринку, доводиться шукати збут для переробки за значно нижчою ціною.

Зазначимо, що експерти прогнозують негативний вплив погоди не лише на урожайність полуниці, а й на інші ягідні культури. Уже зараз викликають занепокоєння цьогорічні перспективи врожайності лохини і жимолості в Україні.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram