«Всеукраїнський день картоплі» з несподіваним підзаголовком «Картопляний блокчейн» проводитимуть 26-27 серпня 2021 року в с. Чулаківка Херсонської області. Це єдиний в Україні спеціалізований захід для виробників картоплі, організований у тісній співпраці між Українською асоціацією виробників картоплі та ТОВ “ДЛГ Україна”. Попри перешкоди, створені пандемією COVID-19, успішний дебют заходу відбувся 2020 року – подія зібрала понад 600 учасників.

Цьогоріч «Картопляний блокчейн» рухається на Південь України та розширюється до двох днів. «Всеукраїнський день картоплі» тепло приймає досвідчений виробник картоплі − ФГ «Аделаїда», яке обробляє приблизно 3 тис. га землі на зрошенні на Херсонщині та 5,5 тис. га на Житомирщині.

− «Всеукраїнський день картоплі» пропонує ефективну бізнес-платформу для фермерів, постачальників, а також оптових покупців і переробників продуктів харчування. До уваги гостей заходу – дослідні ділянки із понад 60 сортами картоплі від провідних міжнародних і національних селекціонерів та інноваційними схемами вирощування, а також статична експозиція та демонстрація техніки, − пояснює директор ТОВ «ДЛГ Україна», Юлія Бондаренко. − Особливістю цього року є спеціальна конференція та експозиція зі зрошення в другий день. Окремої уваги заслуговує також семінар-панель щодо укладання контрактів на період осінь-зима-весна між виробниками, переробними підприємствами та представниками торгівельних мереж України. Разом із понад 60 експонентами ми очікуємо 700 фахових відвідувачів з усієї України.

Україна належить до п’ятірки найбільших виробників картоплі у світі, збираючи понад 20,2 мільйони тонн картоплі із 1,4 мільйона гектарів. Однак професійні фермери вирощують промисловим методом лише 1,8% від загального валу вирощеної Україною картоплі, під які відведено 67 тис. га. Решту картоплі – 98,2% – вирощують домогосподарства (2020 р.). Середньостатистична врожайність у професійних господарствах, що спеціалізуються на картоплярстві 2020 року становила 36 т/га, у домогосподарствах – 14,7 т/га, роком раніше ці показники становили 42 т/га та 17,6 т/га. Падіння врожайності пов’язано з посухою, від якої Україна потерпає кілька сезонів поспіль.

– Вдосконалюючи виробничі процеси та технології, Україна може збільшити свої врожаї, щоб забезпечити внутрішній попит на високоякісну картоплю, особливо на дороблену і перероблену продукцію, і, врешті-решт, розпочати експорт на зовнішні ринки, – говорить керівний директор Української асоціації виробників картоплі Оксана Руженкова. – Завдяки спеціальній Державній програмі з підтримки розвитку промислового картоплярства на 2021-2025 роки, українські виробники зможуть отримати державні дотації на придбання сертифікованого мультиплікованого в Україні насіння, зокрема й іноземної селекції, встановлення зрошення, придбання обладнання для передреалізаційної підготовки картоплі. Також держава дотуватиме будівництво картоплесховищ. Це створює нові можливості для бізнесу, виробників і держави.

Щоб дізнатися більше про картоплярство в Україні та доєднатися до «Всеукраїнського дня картоплі» відвідайте www.potato.com.ua або звертайтесь до y.bondarenko@dlg.org або kiev.uavk@gmail.com.

Довідково:

«Українська асоціація виробників картоплі» заснована 2010 року та об’єднує понад 50 підприємств, що займаються промисловим вирощуванням картоплі або іншим чином пов’язані з картопляним ринком. Метою Асоціації є підвищення економічної ефективності та конкурентоспроможності її учасників у галузі промислового виробництва картоплі шляхом лобіювання інтересів галузі на загальнодержавному рівні, обміну досвідом, знаннями, інформацією та координацією господарської діяльності.

«ДЛГ Україна» є дочірнім підприємством DLG Німецького сільськогосподарського товариства (Deutsche Landwirtschafts-Gessellschaft), яке є однією з провідних міжнародних асоціацій агропродовольчого сектору. DLG є організатором головних міжнародних виставок аграрної техніки та тваринництва, AGRITECHNICA та EuroTier, а також проводить подію для картоплярів у Німеччині та Нідерландах – PotatoEurope, та регіональні Дні картоплі в різних країнах світу.

ФГ «Аделаїда» засновано 1992 року й на сьогодні обробляє  3000 га землі на  території двох сільських рад у Голопристанському районі Херсонської області та 5500 га землі на території  п’яти сільських рад у Новоград-Волинському районі Житомирської області. Господарство спеціалізується на вирощуванні картоплі, озимої пшениці, жита, озимого ріпаку, соняшнику, гірчиці, сої та кукурудзи. ФГ «Аделаїда» вирощує чіпсові сорти картоплі і співпрацює з відомими міжнародними переробними підприємствами.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram