ВРУ ухвалила закон, який вирішує питання реєстрації та сертифікації тракторів

Депутати Верховної Ради України підтримали в другому читанні та в цілому закон №6070-1 «Про внесення змін до деяких законів України щодо здійснення функцій технічного регулювання у сфері агропромислового комплексу та машинобудування для агропромислового комплексу», який вирішує питання отримання сертифікатів затвердження для сільськогосподарських та лісогосподарських тракторів і врегульовує проблемні моменти в частині відомчої реєстрації сільгосптехніки.

Як повідомляє УКАБ, підготовлені зміни до другого читання закону №6070-1 створюють законодавчу основу для подальшого оновлення нормативної бази в сфері технічного регулювання в АПК.

Зокрема ухвалення цього закону дає змогу вирішити поточну проблему під час реєстрації сільськогосподарської техніки. На сьогодні чимало дилерів техніки та аграріїв зіткнулися з низкою питань у частині отримання сертифікатів затвердження і реєстрації техніки в органах влади, що створює перепони в отриманні кредитування, де власне така техніка може бути використана як застава. Крім того, ухвалення документа на законодавчому рівні відкриває можливість для офіційних дилерів сільгосптехніки здійснювати відомчу реєстрацію нової техніки, яку вони реалізують аграріям.

– УКАБ вдячний народним депутатам за підтримку та прийняття закону №6070-1, який вирішує не тільки нагальні питання в частині обігу с.-г. тракторів, а й закладає основи для подальшого оновлення законодавства та гармонізації згідно з вимогами ЄС. Крім того, надання офіційним дилерам можливості здійснювати відмочу реєстрацію не тільки покращить сервіс для аграріїв, а також зменшить кількість бюрократичних процедур для аграріїв під час купівлі нової техніки. Фактично аграрій, придбавши техніку, може відразу з дилерського центру їхати на ній працювати, не турбуючись про всі сертифікаційні та реєстраційні речі, – зазначив заступник генерального директора УКАБ з адвокації Олег Нестеров.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram