Волинські науковці вивели новий сорт пшениці, який може давати урожай 10 тонн з гектара. Про це повідомили на сайті Національної академії аграрних наук України.

За словами заступниці директора з наукової роботи Волинської державної сільськогосподарської дослідної станції Інституту картоплярства НААН України Оксани Пузняк, волинські вчені постійно займаються селекцією та розведенням зернових культур, які будуть витривалими для кліматичних умов в різних регіонах країни. Досліди проводять разом із селекціонерами з Миколаївського аграрного університету.

— Ми спільно робимо унікальні сорти, у зв’язку з тим, що ми помінялися кліматами, у них стало мокріше, в нас — сухіше. У нас є пшениця “Ніка поліська”, яка цьогоріч проходила сортовипробування по всій Україні і показала досить хороші показники. Сорт дав гарні врожаї як на заході та в центрі, так і на півдні та сході України. Загалом же, потенціал “Ніки поліської” при хорошій технології і системі удобрення може бути навіть до 10 тонн з гектара, — розповіла науковиця Оксана Пузняк.

Волинські вчені також мають генетичну колекцію та проводять селекційну роботу по озимому та ярому тритикале. Зараз, наприклад, проходить сортовипробування сорту “Довбушанське” і вже є перші позитивні відгуки про нього.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram