Влада не відмовилась від планів з 1 липня відновити довоєнні податки та перевірки бізнесу

Редакція GrowHow.in.ua   2023-03-30
Влада не відмовилась від планів відновити довоєнні податки в Україні з 1 липня. В етері телемарафону голова фінансового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев розповів, що з III кварталу планують повернути довоєнну систему податків та перевірки бізнесу.

Раніше Кабмін заявляв, що планує відновити довоєнну систему оподаткування. Після цього агробізнес закликав Гетьманцева не підтримувати цього рішення. Однак, схоже, його таки приймуть.

Данило Гетьманцев зазначив, що повернення до довоєнного оподаткування — одна з умов МВФ для надання Україні $15,6 млрд допомоги. Він відмітив, що у держбюджет в середньому на місяць надходить 80 млрд грн податків, а витрати на війну становлять 130 млрд грн.

— Решту ми збираємо коштом запозичень, облігацій. Наші партнери не дають грошей на безпеку та оборону, це ті гроші, які ми повинні збирати всередині країни, — сказав депутат.

З його слів, законопроєкт про повернення старої податкової системи вже є. Він пропонує скасування 2% податку з обороту, який ввели навесні минулого року та який є альтернативою загальній системі оподаткування. Гетьманцев зазначив, що ця норма “відіграла свою роль” і Україна погоджуємося з МВФ, що її наразі треба скасовувати з 1 липня.

Крім цього, новий законопроєкт передбачає відновлення документальних перевірок на тих територіях, де не йдуть бойові дії та відновлення покарань за невиконання податкових обов’язків на цих територіях.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram