Кабмін планує відновити довоєнну систему оподаткування — вже готовий законопроєкт

Єдиний податок 4 група
Редакція GrowHow.in.ua   2023-02-01
Кабмін схвалив зміни до податкового законодавства, які передбачають відновлення довоєнного стану системи оподаткування. Про це GrowHow повідомила пресслужба Міністерства фінансів України.

Документ скасовує дії окремих норм законодавчих актів, запроваджених на період до припинення або скасування воєнного стану на території України. При цьому урядовці наголосили, що ухвалений проєкт закону не має на меті підвищувати податки та не вводить нові ставки податків.

Серед іншого проєкт документу скасовує можливість для ФОП та юросіб бути платниками єдиного податку ІІІ групи із застосуванням ставки у розмірі 2% від суми доходу. Також скасовує можливість для ФОП-платників єдиного податку І та ІІ групи не сплачувати єдиний податок.

Планують також віновити проведення документальних перевірок, штрафи за порушення податкового законодавства та перебіг строків, визначених податковим законодавством.

У Міністерстві фінансів зазначили, що ухвалення цього законопроєкту є однією з вимог МФВ в рамках Меморандуму нової Моніторингової програми для України.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram