Агробізнес закликає Гетьманцева не підтримувати відновлення довоєнної системи оподаткування

Редакція GrowHow.in.ua   2023-02-15
Асоціація “Український клуб аграрного бізнесу” (УКАБ) звернулася до голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетьманцева з проханням не підтримувати скасування податкових пільг, які було запроваджено під час воєнного стану, до припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України. Про це GrowHow повідомила пресслужба УКАБ.

Йдеться про проєкт Закону України №8401, який передбачає скасування з 1 липня 2023 р. низки податкових пільг, запроваджених під час воєнного стану. Наприклад:

  • ставки єдиного податку 2% (замість 5%) для підприємців ІІІ групи;
  • можливості ФОПів І та ІІ груп не сплачувати єдиний податок;
  • зупинення проведення документальних перевірок;
  • зупинення перебігу строків, визначених податковим законодавством та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи;
  • незастосування штрафних санкцій за порушення податкового законодавства, правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

УКАБ розуміє важливість та необхідність продовження та поглиблення співпраці з МВФ, проте виступає проти скасування податкових пільг до припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України.

— Війна завдала великої шкоди агросектору України. За різними експертними оцінками, агросектор зазнав непрямих втрат у сумі $34,25 млрд. Разом з тим, аграрний бізнес сьогодні знаходиться на межі своєї рентабельності. Воєнні дії на території України продовжуються і аграрний сектор продовжує нести збитки через збройну агресію росії. Тому скасування податкових пільг, які було запроваджено на період дії воєнного стану, призведе до суттєвого зменшення можливостей підприємств продовжувати вести свою господарську діяльність, — наголосили у зверненні.

УКАБ закликає Данила Гетманцева не висловлювати підтримку законопроєкту №8401 у тій редакції, яка наразі запропонована авторами. В свою чергу, експерти УКАБ готові долучитися до напрацювання альтернативного тексту.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram