Аргентинський урожай сої вплине на український ринок — аналітики

Редакція GrowHow.in.ua   2023-02-15
У найближчому майбутньому тенденції на ринку сої будуть формуватися під впливом новин з Аргентини. Там очікують зниження виробництва через погодні умови. Про це GrowHow на брифінгу повідомили в аналітичному центрі кооперативу «ПУСК».

На минулому тижні український ринок сої уповільнився і зараз є малоактивним. Ціни від переробників перебувають на рівні 17000-17500 грн/т, у портах — $450/т. Однак глобальні новини можуть дати різкий поштовх тенденціям на українському ринку сої у довгостроковій перспективі.

— Аргентина, де очікується зниження виробництва сої, буде у фокусі уваги, ця країна буде задавати тенденції на ринку олійної через новини. Сьогодні Аргентина є маркером ринків продуктів переробки. Ймовірно, ми побачимо світове зростання цін на сою, що поступово відчує український ринок, — прокоментував аналітик Олексій Тартаковський.

Експерт додав, що внутрішній ринок олійної певний час простоїть на місці, а потім зрушиться під зростанням біржових цін, активізуються порти, зросте ліквідність, а також закупівельні ціни на сою в Україні.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram