Відновлення пошкодженого внаслідок війни елеватора слід починати з ретельної фіксації збитків — KMZ Industries

пошкоджений елеватор
Редакція GrowHow.in.ua   2023-03-14
Відновлення пошкодженого внаслідок воєнних дій елеватора слід починати з якнайретельнішої фіксації усіх пошкоджень. Про це розповіли фахівці KMZ Industries у матеріалі Елеватор під кулями: як швидко відновити пошкоджений силос і не витратити даремно гроші.

Експерти зазначили, що на сайті Мінекономіки є проєкт методики визначення шкоди та обсягу збитків. На його основі можуть прийняти закон і напрацювати необхідні механізми. Проте наразі ані документу, ані алгоритмів немає. Тому аграріям потрібно все максимально ретельно фіксувати та зберігати підтвердження усіх витрачених коштів на відновлення.

Після фіксації важливо написати відповідні заяви, провести обстеження, визначити стан придатності будівель та споруд для подальшої експлуатації. І лише тоді можна починати відновлювальні дії.

Варто також розуміти, що в Україні нормативної документації щодо обстеження саме сталевих силосів із гофрованою стінкою, як такої, немає. Так само не можуть кваліфіковано діяти й багато експертів, які не мають достатньо досвіду обстеження елеваторів саме після «військових» пошкоджень, їм теж бракує відповідної документації. Тому єдиний доречний варіант у цьому випадку — це спільна робота в команді експертів, разом із технічними спеціалістами виробника та монтажниками.

Читайте також: Створено електронну платформу для збору інформації про завдані збитки аграрному сектору України від війни з росією

KMZ Industries має позитивний досвід. Фахівці компанії вже відновили 3 силоси СМВУ Ф18, 3 м на 5800 тонн зберігання та 1 силос Ф16,5м на 3900 тонн зберігання на одному із зерносховищ України.

— Наша компанія не тільки розробляє та виготовляє обладнання, монтує та автоматизує його власними силами. В цьому році ми також отримали досвід по відновленню силосів після ракетних атак агресора. Нам знадобилося 4 місяці, щоб відновити 4 силоси загальною місткістю 21300 тонн зберігання. Зараз ми працюємо над відновленням ще 4-х силосів у південній частині нашої країни, — розповів Вячеслав Степанчук, директор з монтажу та будівництва KMZ Industries.

Фахівець додав, що якісне відновлення можливо тільки тоді, коли силос повністю розібраний, кожна деталь перевірена на відповідність заводському кресленню, замінені всі невідповідні деталі, всі болтові з’єднання, весь герметик. Це тривалий і непростий процес, і до цього господарям потрібно бути готовими.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram