В Україні розробили проєкт методики оцінки збитків за зруйноване майно підприємств

Міністерство економіки України спільно з Фондом державного майна завершили розробку методики визначення збитків, завданих підприємствам внаслідок агресії рф. Про це повідомила пресслуба Мінекономіки.

Документ призначений для розрахунку:

  • Розміру реальних збитків своєму майну. Йдеться про нерухоме та рухоме майно, об’єкти незавершеного будівництва, транспортні засоби, товарно-матеріальні запаси тощо, знищені або пошкоджені внаслідок бойових дій.
  • Упущеної вигоди, яку підприємство втратило через неможливість продовження діяльності.
  • Розміру витрат, необхідних для відновлення майна та майнових прав, що зазнали руйнівного впливу внаслідок збройної агресії.

Оцінку здійснюватимуть незалежні експерти на підставі вихідних даних (документів підприємства, в яких містяться характеристики майна), результатів огляду постраждалого об’єкта (або фото-, відеоматеріалів, супутникових знімків), а також на основі даних про ринкову вартість подібного майна.

NB: Для підтвердження факту знищення об’єктів внаслідок військової агресії підприємцям необхідно буде підготувати пакет документів.

Збитки, визначені за методикою, можуть бути використані для відкриття кримінальних проваджень проти агресора, подання постраждалими суб’єктами господарювання заяв на компенсацію, а також для позовів до міжнародних судових інстанцій.

Наразі проєкт методики оприлюднений для обговорення на сайті Міністерства економіки України. Уточнення, зауваження та пропозиції до документу можна подавати у формі електронних звернень на сайті Мінекономіки.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram