Державне підприємство «СЕТАМ» Міністерства юстиції України та Державна служба з питань геодезії, картографії та кадастру в рамках пілотного проекту впровадження електронних земельних торгів уклали Договір про забезпечення функціонування системи електронних земельних торгів. Тепер торги з продажу оренди землі будуть відбуватися виключно з використанням сучасної технології #Blockchain, яка унеможливлює будь-які маніпуляції та корупційні ризики, зазначили в Міністерстві юстиції України.

Перші лоти уже наявні в системі OpenMarket. До продажу запропоновані права оренди на десять ділянок загальною площею 210 гектарів, по дві в Кіровоградській, Одеській, Сумській, Львівській та Чернігівській областях. Згідно із процедурою, визначеною Земельним кодексом України, торги можуть відбутися не раніше ніж через 30 днів після експозиції лотів.Також важливим етапом впровадження електронних земельних торгів стало доопрацювання Держгеокадастру та розробка окремого модулю аукціонів.

— СЕТАМ вже має суттєвий досвід з продажу землі. Сукупна вартість земельних ділянок, проданих на OpenMarket, досягла 348,5 млн грн. Торги з продажу оренди землі відбуваються виключно з використанням сучасної технології Blockchain, яка унеможливлює будь-які маніпуляції та корупційні ризики, — заявив міністр юстиції України Павло Петренко, повідомляє прес-служба відомства.

У свою чергу перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк зазначив, що СЕТАМ має високий рівень експертизи та відсутність репутаційних ризиків, тому зможе забезпечити якісний сервіс та надійність системи.

— За 9 місяців цього року обсяг земельних торгів Держгеокадастру уже перевищив показник за весь минулий рік. Цей напрям є стратегічним в сфері земельних відносин і потребує постійного вдосконалення та доступності для суспільного контролю. Тому Держгеокадастр активно працює над залученням надійних операторів електронних земельних торгів, щоб забезпечити демонополізацію та максимальну прозорість цього процесу. Від нього партнерства виграють усі учасники земельних відносин — на сам перед фермери, — вважає Мартинюк.


Зауважимо, що земельні аукціони традиційного формату продовжують діяти до внесення змін до Земельного кодексу України. Проект дозволить відпрацювати процедуру переведення в електронний формат та упередити можливі ризики цієї трансформації.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram