Програми держпідтримки повинні тривати кілька бюджетних періодів — Мартинюк

Максим Мартинюк. Фото: Agropolit.com

Програми з підтримки сільського господарства матимуть максимальний ефект, якщо вони зберігатимуться протягом кількох бюджетних періодів, вважає перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Максим Мартинюк. За його словами ступінь освоєння коштів за програмами є нерівномірним, однак за більшістю напрямків процес не викликає нарікань і уже згенерував позитивні ефекти в галузі.

— Частина з програм підтримки є програмами нового формату. Всі ці програми повністю проявлять свій ефект, коли вони будуть стабільними і триватимуть кілька бюджетних періодів. Мінагро буде виходити з ініціативою зберегти формат чинних програм. … Для нас дуже важливо, що ці програми є стимулюючими, спрямованими на створення точок зростання в аграрній галузі. Головне — забезпечити сталість підтримки і зберегти її формат на бюджет 2019 року, — сказав Мартинюк під час презентації проміжних результатів програми на засіданні уряду.


За його словами, в разі необхідності та на запити представників галузі уряд оперативно вносить необхідні зміни в структуру програм та удосконалює їх. Так, завдяки ухваленому рішенню щодо коригування програми підтримки фермерства, Мінагрополітики розраховує на значну інтенсифікацію виплат за цим напрямком.

Однак уже зараз у Мінагрополітики похвалились результатами, мовляв на 37% збільшено обсяги придбання техніки, створено тисячі нових робочих місць (зокрема, у садівництві — 1 тис. постійних та 5 тис. сезонних робочих місць, а в тваринництві — 200 нових робочих місць, стабілізовано кількість поголів’я ВРХ у підприємствах, відбувається детінізація, введено в експлуатацію 25 нових тваринницьких комплекси, з’явились тисячі гектарів нових насаджень садів та виноградників.

— Найбільше грошей спрямовано на підтримку тваринництва — 4 млрд грн. З них використано 550 млн грн, і ми маємо заявки більш ніж на 300 млн грн, — сказав Мартинюк.

Хоча досі більшість коштів так і не була використана, в міністерстві очікують, що основна кількість заявок буде надходити у четвертому кварталі, оскільки програма діє перший рік, бізнесу треба було підготувати документацію та здійснити будівництво.