Фахівці комітету з розгляду хімічних речовин Роттердамської конвенції ООН на засіданні в штаб-квартирі ФАО оприлюднили новий перелік чотирьох небезпечних для життя і здоров’я людини хімічних речовин, серед яких — два пестициди.

Таким чином у новому списку заборонених речовин опинились:

  • ацетохлор, що використовується в якості гербіциду для кукурудзи. Ця речовина дуже токсична і несе загрозу для птахів і нецільових рослин;
  • форей, який широко використовують для захисту від комах-шкідників посівів бавовни, картоплі, кави, квасолі та кукурудзи. Ця хімічна речовина навіть при низьких дозах здатна призвести до летальних випадків навіть серед людей, які зазнали впливу цього активного компонента.
  • промисловий хімічний гексабромциклододекан. Речовина використовується при виробництві вогнезахисних засобів та ізоляційних метеріалів з пінополістиролу;
  • промислова хімічна перфторокаприлова кислота. Її солі та сполуки PFOA, які широко використовувані для виробництва антипригарних поверхонь, засобів для обробки поверхонь в текстильних виробах, паперу, фарб та протипожежної піни.
Остаточне рішення про включення цих хімічних речовин до забороненого списку буде прийнято на наступних нарадах Конференції Сторін в Женеві з 29 квітня по 10 травня 2019 року.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram