Ціни на насіннєву цибулю в Україні несподівано впали на тлі поточних подій у світі. Тиждень тому більшість сортів «сєвка» пропонувалися по 85-90 грн/кг для оптових покупців і по 100 грн / кг в роздріб. Сьогодні ціни на насіннєву цибулю знизилися до 55-75 грн/кг. Про це повідомляє «Інфо-Шувар».

— Поточний обвал ціни на насіннєву цибулю – це наслідок збільшення кількості продавців в Україні на початку сезону. Наші трейдери прекрасно пам’ятають, як добре вони заробили рік тому, коли ціни на товарну цибулю були рекордними, а попит на «севок» шаленим. Ті, хто постійно займаються цим бізнесом, в цьому сезоні також збільшили обсяг замовлень в ЄС і, відповідно, зараз пропозиція значно більше, ніж зазвичай в цей період, — говорить керівник департаменту «Аналітика» ОРСП «Шувар» Тетяна Гетьман.


Рік тому насіннєва цибуля на «Шеварі» коштувала  57-65 грн / кг, вона почала швидко дорожчати після 20 березня і в кінці квітня 2019 року оптові ціни досягли 170-180 грн/кг.

Українські трейдери говорять, що поточне зниження ціни — це тимчасове явище і вже через кілька тижнів на ринок може повернутися тенденція до подорожчання. Причиною чергової хвилі цінового зростання, на думку продавців, може стати, по-перше, сезонне зростання попиту, по-друге, девальвація української гривні. За даними аналітиків, найбільший попит на насіннєву цибулю припадає на другу половину березня. Майже всю насіннєву цибулю Україна імпортує з Польщі та Нідерландів.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram