На урожай озимих зернових культур в Україні може негативно вплинути відсутність сніжного покрову та низький запас потрібної вологи у ґрунті, накопичений за минулу зиму. Про це УНН повідомив генеральний директор Української аграрної конфедерації Павло Коваль.— З одного боку ми можемо констатувати, що не було вимерзання, але з іншого боку, враховуючи, що ми мали бездощову осінь, й не було снігу та сніжного покрову, то ми не накопичили за зиму потрібної вологи. При виході із зимівлі ми повинні мати десь до метра глибиною запас вологи в ґрунті. На сьогодні констатуємо по значній території України, що маємо десь 25-30 см, тільки в окремих областях запас вологи. Це дуже несприятлива ситуація… Можливо, якусь частину озимих культур доведеться підсівати ярою пшеницею, або навіть пересівати, — розповів Коваль.

За його словами, на сьогодні стан озимини, який вийшов із зимівлі, задовільний. Лише у 7-8% по всій території України стан не задовільний.

— Але, який запас вологи ми маємо, і яка температура буде у найближчі два-три тижні — це покаже, що ми будемо з цим всім робити. Ми повинні констатувати, що за останні 7 років посіяно найменшу кількість озимої пшениці, десь на межі 6 мільйонів гектарів. Проте, ми маємо перехідні залишки, процедура експорту проходить планово… — сказав Коваль.

Експерт зазначив, що “ми можемо мати деякі втрати по озимих культурах, виходячи із запасів вологи”.

— Крім того, досвідчені агрономи мають таку думку, що сам факт теплої зими без значних тривалих морозів може призвести до спалахів в окремих регіонах певних захворювань та появи шкідників, які не були знищенні природою, морозом. Це може вплинути на якість зерна, — розповів Коваль.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram