В Україні варто очікувати поступової девальвації гривні, адже так уряд підтримуватиме виробника. Величина девальвації залежатиме від професіоналізму уряду. Про це повідомив голова ради ГО «Бізнес – Варта» Іван Мірошніченко, йдеться у блозі AgroPolit.com.

На його думку, девальвація гривні — один із можливих наслідків, які спричинять нафтова криза та епідемія коронавірусу.


— Це не перша криза і її наслідки стандартні та прогнозовані. Різниця буде лише у глибині падіння і в термінах. Нафтову кризу між РФ та ОПЕК спровокувало найбільше падінння цін – на 30%. До цього додалися короновірус та як наслідок економічного спад (особливо в країнах Азії та Китаї), які суттєво б’ють по фондових ринках. За приблизними оцінками, економічне падіння буде в межах $2,5-3,5 триліона… Тож фондові ринки будуть падати і ціни на сировинні продукти знижуватимуться по-різному, залежно від сегменту, — зазначив Іван Мірошніченко.

Також експерт оцінив вплив нафтової кризи на агроринок.

— Агроринки не унікальні, просто еластичність попиту при кризах у них нижча. Люди завжди хочуть їсти і від харчів відмовляються в останнюю чергу. Тому вплив на агроринок буде, але значно менший, і він поглибиться лише у випадку поглиблення нафтової кризи. Найбільше ціна знизиться на олійні культури та масло, бо вони тісно пов’язані з виробництвом біодизелю та етанолом. Ціни на зернові уже сформовані до нового врожаю. Найбільше виграють від падіння нафти сформовані спокійні ринки, як от золота, платини, цінних паперів США, — сказав Іван Мірошніченко.

Він додав, що через нафтову кризу та економічний спад від короновірусу інвестори починають виходити з усіх ризикових сфер та інвестують у «тихі гавані», яких наразі дуже мало.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram