На початку тижня відбулось різке падіння фондових та товарних ринків, обумовлене проблемами деяких китайських компаній, ця подія посилила тиск на пшеничні котирування, які не отримали нових чинників підтримки. Про це пише GrainTrade.

На біржах США ціни на пшеницю падали на тлі покращення погоди в районах сівби озимої пшениці та високих темпів сівби. За даними МСГ США, станом на 19 вересня озимою пшеницею в країні засіяно 21% запланованих площ, що на 3% перевищує середній 5-річний показник. Сходи отримані на 3% площ у порівнянні з 1 % в середньому.

Експорт пшениці з США за тиждень виріс до 563,4 тис. т, що перевищило експертні очікування та на 60 тис. т відповідний торішній показник. Загалом у 2021/22 МР експорт сягнув 7,714 млн т, що поки що на 12,3% поступається торішнім темпам, проте відставання швидко скорочується.

За даними митної служби, Китай з початку року імпортував 6,96 млн т пшениці, зокрема у серпні 710 тис. т, що на 1,1% більше, ніж у серпні 2020 р.

Зміцнення курсу долара відносно євро продовжує підвищувати конкурентоспроможність європейської пшениці у порівнянні з американською.

В Україні закупівельні ціни на продовольчу пшеницю залишаються в портах на високому рівні 8600-8650 грн/т або 283-285 $/т. Але трейдери посилили вимоги до якості та не приймають пшеницю з натурною вагою менш як 750-760 г/л. Спред між цінами на фуражну та продовольчу пшеницю продовжує зростати й вже сягнув 15-20 $/т.

Збільшення пропозицій кукурудзи знизить попит на фуражну пшеницю з боку переробників, внаслідок чого різниця в ціні між фуражним та продовольчим зерном виросте до 20-25 $/т.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram