В Україні створюють першу організацію водокористувачів

Редакція GrowHow.in.ua   2022-12-08
На Черкащині розпочався процес створення першої української організації водокористувачів (ОВК) у рамках реалізації меліоративної реформи. Про це GrowHow повідомила пресслужба Мінагрополітики.

ОВК створюють у межах Трушівської зрошувальної системи. Ініціатором створення є СТОВ «Дружба», яке займається зрошенням сільськогосподарських культур в межах Трушівської зрошувальної системи на площі понад 400 га. Забір води здійснюється з річки Дніпро в межах Кременчуцького водосховища за допомогою насосно-силового обладнання зрошувальної системи.

Завдяки ОВК, вже у наступному році товариство планує збільшити площі зрошення в межах Трушівської зрошувальної системи ще на 200 га.

— Перша організація водокористувачів на Черкащині — це початковий сегмент глибинного процесу. На черзі готові до об’єднання водокористувачі Суворовської та Інгулецької зрошувальних систем, що на півдні країни. Далі буде. Переможемо окупантів — відновимо зрошуване землеробство в Україні, — зазначив перший заступник голови Державного агентства меліорації та рибного господарства Тарас Кот.

Заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Віталій Головня зауважив, що нова модель реформи дозволяє аграріям залучати інвестиції для розвитку та модернізації меліоративної інфраструктури, підвищувати ефективність її використання, збільшувати поливні площі, не допускаючи деградації ґрунтів.

Нагадаємо, процес створення організацій водокористувачів в Україні відбувається відповідно до Закону України від 17.02.2022 № 2079-IX «Про організації водокористувачів та стимулювання гідротехнічної меліорації земель», який за своєю сутністю є революцією у системі зрошуваного землеробства.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram