В Україні може суттєво зменшитись урожайність винограду

Посушливі умови вегетації в умовах Південного Степу України сприяють передчасному завершенню росту виноградних пагонів та початку стадії їх визрівання. Про це зазначили фахівці ННЦ «Інститут виноградарства і виноробства ім. В. Є. Таїрова» у довідці про стан виноградних насаджень на 1 серпня 2022 року.

Фахівці відзначили також нерівномірність розвитку ягід, яка може знизити середню масу грона. Без використання зрошення і при відсутності ефективних опадів це призведе до значного зменшення врожайності.

Для збереження і ефективного використання вологи, фахівці рекомендують на виноградних насадженнях мінімізувати роботи з розпушування ґрунту. Культивації радять проводити на глибину не більше 6–8 см.

Також зазначили, що у першій декаді серпня на виноградниках плодоносного віку, на яких відсутні ознаки пошкодження листків хворобами, необхідно провести чеканку пагонів. Однак слід враховувати, що добрі результати чеканки проявляються на сильнорослих сортах, закладених на родючих ґрунтах та на зрошуваних ділянках.

NB: Не рекомендують проводити чеканку на слаборослих сортах, на молодих неплодоносних або уражених грибними хворобами кущах.

Радять науковці також звертати увагу на наявність ушкоджень вегетативної маси кущів сисними шкідниками, в основному виноградним трипсом. Зараз доцільно застосовувати інсектициди з коротким терміном очікування. Наприклад Проклейм, р. г. (0,4 кг/га), у якого тривалість захисної дії становить понад три тижні — цього часу цілком достатньо для останньої інсектицидної обробки та надійного і повного контролю різних фітофагів, в тому числі й сисних.

— Слід продовжувати спостереження за хворобами, — радять фахівці, — мілдью та оїдіумом. Не варто нехтувати захисними заходами, хоча поки що через несприятливі  погодні умови мілдью не є такою великою проблемою, як минулого року.

У серпні серед хвороб, найбільш небезпечними є гнилі винограду. Максимально ефективно знизити ймовірність масового зараження ягід винограду гнилями можливо при застосуванні таких препаратів, як Світч 62,5WG, в.г. (1,0 кг/га), Хорус 75WG, в.г. (0,5-0,7 кг/га), Тельдор, в.г. (1,5 кг/га), Топсін М 500, КС (1,0-1,5 л/га), Бесткур, РК (1,0-1,5 л/га), Натіво, в.г. (0,16-0,18 кг/га), Скала, к.с. (1,2-2,4 л/га), Квадріс (0,8 л/га) та ін.

Читайте також: Через спеку і посуху в Італії раніше звичного розпочали збір винограду

Науковці наголосили, що для отримання екологічно безпечної продукції необхідно дотримуватись регламентів застосування препаратів. Останню обробку на виноградниках слід  провести не пізніше, ніж за 7–14 та 25–30 діб до збору врожаю, залежно від рівня токсичної дії використаного препарату.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram