ФАО за фінансової підтримки Канади розпочала новий проєкт для подальшого розв’язання проблеми дефіциту зерносховищ в Україні. Загальна сума проєкту $40 млн (52 млн канадських доларів). Про це повідомила пресслужба Мінагрополітики України.
Ініціатива дасть змогу забезпечити зберігання додаткових 2,4 млн тонн зерна у 2022-2023 роках із відповідною технічною підтримкою та обладнанням. Цей проєкт доповнює допомогу у розмірі $17 млн, нещодавно надану урядом Японії для забезпечення зберігання 1 млн тонн зерна.
У Мінагрополітики зазначили, що у цьому сезоні в Україні очікують зібрати до 51,1 млн тонн зернових. Із загальної ємності зерносховищ у 75 млн тонн, 14% — пошкоджено або зруйновано, 10% — перебувають на окупованій росією території, а близько 30% — залишаються заповненими торішнім врожаєм.
— Враховуючи безпрецедентні проблеми зі зберіганням культур цього року, необхідні масштабні інноваційні рішення. З цієї причини підтримка сектора залишатиметься затребуваною, ймовірно, до 2023 року, — зауважив директор офісу ФАО з надзвичайних ситуацій та стійкості Рейн Паульсен. — ФАО оперативно реагує на цю ситуацію, враховуючи довгострокову перспективу та прагнучи інвестувати в довготривалі рішення.
Нещодавно розроблена Стратегія щодо підтримки зберігання зерна ФАО спрямована на підтримку Мінагрополітки України для забезпечення 4,07 млн тонн зерносховищ, або 25% від загальнонаціонального дефіциту зберігання. Стратегія також передбачає підтримку Держпродспоживслужби у переробці та експорті сільськогосподарської продукції з України.
Безпосереднім результатом впровадження Стратегії буде розширення та негайне надання потужностей для зберігання. Довгостроковий вплив полягатиме у підтримці глобального постачання продовольства.
— Завдяки фінансуванню від Міністерства закордонних справ Канади, ФАО надасть засоби для тимчасового та постійного зберігання зерна. Включно з поліетиленовими рукавами, завантажувально-розвантажувальним обладнанням та довгостроковими модульними сховищами, орієнтованими на малі та середні фермерські господарства у 15 областях, — зазначив голова офісу ФАО в Україні П’єр Вотьє.
Крім того, за його словами, ФАО закупить лабораторне обладнання на суму до $2 млн для підтримки шести стратегічних лабораторій для проведення тестувань для виявлення хвороб тварин відповідно до правил безпечної торгівлі Всесвітньої організації охорони здоров’я тварин.
Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram