В Україні з 31 млн га землі понад половина території потерпає від дефіциту чистої води, а 3 млн га перебувають у зоні критичного дефіциту вологи. Без вжиття термінових заходів посушлива територія до 2050 року може зрости ще на 30%.
Про це сказав голова ГО «Чистий Дніпро» Дмитро Надєєв, передає Укрінформ.

— Україні терміново потрібна політика водозбереження і ефективного водокористування. Наразі вже з 31 млн га української землі 18 млн га — території із дефіцитом вологого забезпечення, а 3 млн га перебувають у зоні з критичним дефіцитом вологи. Без заходів водозбереження та водоефективності до 2050 року площа посушливої та дуже посушливої території в Україні може зрости ще на 20-30%, — сказав Надєєв.

Він зазначив, що Україна належить до країн з низьким рівнем забезпечення водними ресурсами на душу населення.

— Є така класифікація ЮНЕСКО, в якій зазначено, що коли на одного жителя припадає менше 1,7 тис. метрів кубічних води на рік, то така країна належить до країн з малим рівнем водного забезпечення. В Україні цей показник становить близько 1 тис. метрів кубічних, а в південних регіонах і південно-східних, включаючи Крим, цей показник становить близько 400-500 метрів кубічних води на одного жителя. І без залучення води з інших областей ці території стають непридатними для життя та будь-якого рослинництва, ведення аграрного господарства, — сказав експерт.

У найближчі 10-15 років Україна може відчути гострий дефіцит води, коли населення конкуруватиме за водні ресурси із сільським господарством і промисловістю.

Голова ГО “Чистий Дніпро” також нагадав, що Міністерством екології та природних ресурсів у 2017 році було оприлюднено Стратегію зрошення та дренажу в Україні до 2030 року.

— Стоїть питання про відновлення поливу 1,2 млн га території. Особливо навколо водосховищ і великих магістральних каналів із наявними насосними станціями, що дасть можливість додатково вирощувати аграрну продукцію. Можливий додатковий прибуток становитиме 135 млрд грн на рік, — наголосив Надєєв.

би не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram