В Україні завершилась посівна гречки з істотним відставанням від плану. Засіяно лише 57% запланованих площ 55 тис. га, що на 45% менше, ніж було на ту ж дату минулого року, повідомляють аналітики УкрАгроКонсалт.

За оцінками УкрАгроКонсалт, в зв’язку з рекордно низькими посівами гречки її урожай в країні може скоротитися до історичного мінімуму.

Власного врожаю буде недостатньо для задоволення внутрішнього попиту і необхідно буде нарощувати імпорт гречки та похідних продуктів.

Відзначимо, що в 2017/18 сезоні Україна імпортувала 48 тис. тонн гречки і продуктів переробки, переважно з країн СНД. При цьому в минулому сезоні виробництва гречки в Україні було цілком достатньо для задоволення внутрішніх потреб.

— Зростання імпорту на тлі достатньої пропозиції гречки на внутрішньому ринку призвів до різкого обвалу цін на зерно гречки. Це і призвело до подальшого зниження рентабельності її виробництва і, як наслідок, істотного скорочення посівів за останні два роки, — повідомляє Марина Сич, аналітик УкрАгроКонсалт.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram