Кабінет Міністрів України ухвалив Стратегію екологічної безпеки та адаптації до зміни клімату до 2030 року. Про це повідомив Урядовий портал.

Стратегію розробили для підвищення рівня екологічної безпеки, зменшення впливів та наслідків зміни клімату в Україні. Її реалізація спрямована на виконання міжнародних зобов’язань України в рамках Паризької кліматичної угоди щодо скорочення викидів парникових газів та адаптації до наслідків глобальної зміни клімату.

Основна діяльність Уряду в рамках реалізації документу буде спрямована на найбільш вразливими до наслідків зміни клімату в Україні сектори. Такими, відповідно до Стратегії, вважають біорізноманіття, водні ресурси, енергетику, громадське здоров’я, лісове господарство, прибережні території, рибне господарство, сільське господарство, ґрунти та інші.

NB: Стратегію реалізовуватимуть у два етапи. Для її впровадження розробили і затвердили Операційний плану реалізації, у якому прописані заходи на найближчі три роки.

Від впровадження Стратегії, зокрема, очікують зменшення рівня промислового забруднення; створення ефективної системи хімічної безпеки; забезпечення раціонального використання природних ресурсів; досягнення “доброго” екологічного стану вод; підвищення ефективності державної системи оцінки впливу на довкілля та державного нагляду у сфері охорони навколишнього природного середовища; збереження біорізноманіття та забезпечення розвитку природно-заповідного фонду в Україні.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram