Місцеві органи влади хочуть перевірити на законність проведення земельної децентралізації. Про це свідчить зареєстрований у Парламенті проєкт постанови “Про утворення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України для проведення розслідування фактів законності та ефективності заходів, що вживаються органами державної влади та місцевого самоврядування для проведення земельної децентралізації”.

У проєкті зазначено, що метою Тимчасової слідчої комісії є виявлення фактів незаконної та/або неефективної діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування при проведенні земельної децентралізації.

Серед основних завдань органу пропонують визначити розслідування ряду фактів. Зокрема щодо наявності актуальних відомостей про межі територій територіальних громад, які дають змогу відмежувати юрисдикцію однієї територіальної громади від іншої.

Окрім цього Комісія повинна розслідувати законність:

  • передачі у власність та користування земель державної власності до набрання чинності ЗУ “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин”;
  • користування та розпорядження землями державної та комунальної власності, у тому числі переданими у комунальну власність відповідно до вищезгаданого закону та ефективність такого користування;
  • підстав користування та розпорядження землями державної та комунальної власності.

Пропонують також до обов’язків Тимчасової комісії включити перевірку повноти надходжень до бюджету плати за землю та інших податків, пов’язаних із користуванням землями сільськогосподарського призначення.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram