Часу до виставки AGRITECHNICA у німецькому Ганновері все менше, тому компанії активно працюють над підготовкою своєї участі у ній. Для багатьох великих виробників сільськогосподарської техніки стало традицією проводити масштабні заходи напередодні виставки — своєрідні пре-презентації з анонсами запланованих виставкових активностей. Останні два роки змусили експериментувати з форматами таких заходів, що додає “родзинки” і дає змогу протестувати компанії на гнучкість, готовність до нових викликів та змін, які дуже часто декларує бізнес, особливо великий.
AMAZONE свою передвиставкову презентацію цьогоріч провела у форматі глобальної цифрової пресконференції. Все відбувалося через відеотрансляцію, на якій виступали голови правління компанії, а менеджери різних напрямів представляли новинки техніки. Представники та представниці ЗМІ могли спілкуватися з організаторами й спікерами через онлайн-чат. Ми були й спілкувалися, тому маємо що розповісти про плани компанії на виставку і її стратегічні та тактичні напрями подальшого розвитку.
Співзасновники компанії AMAZONE, представники четвертого покоління родини Драйер, (зліва на право) Крістіан Драйер та доктор Юстус Драйер

Фінансово-господарські показники

Для компанії AMAZONE минулий, 2020-ий, рік став рекордним за оборотами. Там його підсумували з оборотом у €537 мільйонів, продемонструвавши 15% приріст. Це вражаючий результат, особливо враховуючи ситуацію з коронавірусною стагнацією і невизначеністю світової економіки. Однак це ще не все — AMAZONE продовжує нарощувати обороти. Під час пресконференції один із засновників компанії Крістіан Драєр повідомив, що вже сьогодні можна стверджувати, що цьогорічний оборот суттєво перевищить торішній, і йдеться про двозначне число у відсотковому значенні. До того ж за його словами, завантаженість виробничих потужностей компанії дуже висока і залишатиметься такою як мінімум до весни.

AMAZONE розширює виробництво на заводі в Брамші

ТОП-менеджмент такий успіх пов’язує з вдалим стартом у першій половині року. Зокрема, Крістіан Драєр розповів, що цьогоріч зріс обсяг продажів техніки AMAZONE усіх видів, зокрема й в Україні. Особливу роль в успіху надав лінійці просапної техніки SCHMOTZER — вже третій рік помітне суттєве збільшення обороту по ній.

— Велику роль у зростанні наших фінансових показників відіграли стратегічні інвестиційні рішення, прийняті минулого року. Зокрема, щодо розширення виробництва на заводі в Брамші (ред.: Німеччина) на 8 тисяч квадратних метрів виробничої площі. Також ми організували нове представництво у Польщі та США і сьогодні очікуємо приросту на цих ринках. Загалом у 2021 році сума наших інвестицій становить близько €30 мільйонів по всій групі компаній. Вкладаємо як у виробництво, так і в ІТ-технології, логістику тощо, розповів Крістіан Драйер, співзасновник компанії AMAZONE.

Щодо стратегічного позиціонування, то керівництво AMAZONE окреслило напрям інтелектуального рослинництва як пріоритетний. Це планують продемонструвати новинками на виставці AGRITECHNICA у лютому-березні наступного року.

Обприскувач UX SmartSprayer та робототехніка

Перш за все, розповімо про машину, яку ТОП-менеджмент компанії називає родзинкою нової техніки — обприскувач UX SmartSprayer. Співзасновник AMAZONE доктор Юстус Драйер зазначив, що цей обприскувач задає нові масштаби у сфері інтелектуальної техніки для захисту рослин.

Обприскувач UX SmartSprayer

Обприскувач у роботі продемонстрували навесні цього року, заявивши, що він може розпізнати бур’яни серед просапних культур, так зване “зелене серед зеленого”, вирішуючи таким чином проблему точкової обробки гербіцидами листової дії. Це стало можливим завдяки колаборації з кількома компаніями: система камер від Bosch розпізнає бур’яни на посівах, а “механізм прийняття рішень” xarvio™ agronomic decision-making engine від BASF Digital Farming Solutions приймає рішення про обробку.

Попередні польові тести показали, що ця технологія, залежно від кількості бур’янів і польових умов, зменшує обсяги застосування гербіцидів при окремих заходах до 90%, розповів доктор Юстус Драйер.

Він зазначив, що це успішний приклад роботизованої аграрної техніки, у напрямку розвитку якої AMAZONE продовжує рух. Для цього, зокрема, активно працюють з університетами. До прикладу, з Університетом прикладних наук Оснабрюк і компанією Robert Bosch GmbH розробили польового робота BoniRob. Успішною стала і співпраця з данським стартапом FarmDroid, у результаті якої створили одного з найуспішніших польових роботів в Європі — FarmDroid FD20.

FarmDroid FD20

У 2020 році AMAZONE спільно з дочірнім підприємством SCHMOTZER Hacktechnik і партнером Agravis запустили експериментальний проєкт з рослинництва — Controlled-Row-Farming (CRF). З його допомогою хочуть отримати важливі знання у сфері нових технологій в рослинництві. Зокрема, про зменшення використання добрив та ЗЗР при точному внесенні та збільшення біорізноманіття в агроландшафтах.

Техніка для обробітку ґрунту

У цьому сегменті AMAZONE представила ряд новинок. Так, виводить на ринок новий навісний повно оборотний плуг Teres 300 з 4, 5 або 6 корпусами для тракторів потужністю до 300 к.с. Teres 300 V та Teres 300 VS оснащені гідравлічним регулюванням ширини захвату та гідравлічним запобіжним механізмом. Серед переваг плуга виділили простоту налаштування, низьку тягову потребу та низькі витрати на знос, які забезпечують нові корпуси SpeedBlade.

Новий плуг Teres 300

Для постобробки ґрунту в AMAZONE створили 6-рядний культиватор Cobra 6000-2TX та 7000-2TX, з шириною захвату 6 м і 7 м відповідно. Першу модель на ринок виведуть вже до літа 2022 року, другу — до весни 2023 року. В обох моделях обіцяють нову технологію як для поверхневого обробітку стерні, так і для переорювання проміжних культур або навіть для передпосівної підготовки.

Культиватор Cobra

Презентувала компанія також дві нові моделі причіпних комбінованих агрегатів Ceus (з шириною захвату 3 м і 4 м) з жорсткою конструкцією. Ceus 3000-TX і Ceus 4000-TX можна використовувати як для обробки стерні та основного обробітку ґрунту, так і для глибокого розпушування та передпосівної підготовки.

При створенні новинок приділили увагу й двом трендам у сучасному землеробстві: дбайливому використанню ґрунтової вологи із забезпеченням чистоти поля й ультра поверхневому обробітку ґрунту. У першій концепції представили стрілчасту лапу C-Mix для культиваторів модельного ряду Cenio і Cenius. У другій — проєкт TopCut, який складається з трьох послідовних сегментів робочих органів, які можна комплектувати відповідно до вимог і побажань клієнтів.

Посівна техніка

У сегменті посіву AMAZONE пропонує дводисковий сошник TwinTeC Special для Cataya Special. Менеджери компанії запевнили, що компактна Cataya Special з такими сошниками є ідеальною машиною для традиційного посіву в малих і середніх господарствах.

Сівалка Cataya Special із дводисковим сошником TwinTeC Special

Для витримування рівномірної глибини на мінливому рельєфі або при нерівномірному зворотному ущільненні, AMAZONE пропонує модифікацію системи гідравлічного регулювання тиску на сошник — систему SmartForce.

Також удосконалили причіпну посівну комбінацію Cirrus 6003-2. Відтепер її пропонують з ножовим котком унікальної конструкції. Він забезпечує додаткове подрібнення грудкуватого ґрунту та пожнивних решток.

Підживлення та захист рослин

У напрямі розподілення добрив компанія AMAZONE пропонує систему WindControl. З її допомогою можна постійно контролювати й автоматично компенсувати вплив вітру на картину розподілу. WindControl тепер застосовується на навісних розподільниках ZA-TS і причіпних розподільниках ZG-TS, незалежно від системи контролю віял розподілу ArgusTwin.

У техніці для захисту рослин, крім вже згаданого обприскувача UX SmartSprayer, презентували причіпні обприскувачі UX 7601 Super і UX 8601 Super. Відтепер ці моделі закривають середній сегмент в модельному ряду причіпних обприскувачів UX Super.

Бак системи DirectInject.

Для додавання засобів захисту рослин напряму AMAZONE розробили систему DirectInject. Від традиційних систем ця відрізняється швидкодією процесу підживлення і повним включенням у циркуляцію розчину та управління обприскувачем. Завдяки їй ЗЗР можна додавати під час обробки відповідно до потреби.

Показали на презентації й вдосконалений самохідний обприскувач Pantera з новим шасі HW. Для механічного захисту посівів представили машини для міжрядного обробітку Venterra 2K. Вони поєднують виняткову пропускну здатність з максимальною висотою підйому паралелограма до 50 см, відкриваючи таким чином нові можливості для механічної боротьби з бур’янами, зокрема і на дуже пізніх посівах.

Усе це та ще низку інших технічних новинок AMAZONE продемонструють на AGRITECHNICA. За словами генерального директора ДП “Амазоне-Україна” Дмитра Давиденка, українським агровиробникам ці інноваційні розробки та новинки будуть доступні одним з перших — впродовж 2022-2023 років.

Наталія КУЗЬО

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram