Укрзалізниця відмовиться від перевезення зерна піввагонами

напіввагон залізниця перевезення
Редакція GrowHow.in.ua   2023-02-08
Укрзалізниця планує відмовитися від перевезення зерна піввагонами. Про це GrowHow повідомив заступник директора департаменту комерційної роботи АТ «Укрзалізниця» Валерій Ткачов.

Він зазначив, що транспортування зерна у відкритому рухомому складі було вимушеним заходом через дефіцит зерновозів. Оскільки зараз спеціалізованих вагонів відчутно не бракує, то Укрзалізниця відмовиться від перевезення у піввагонах.

— Перевезення зерна у відкритому рухомому складі несе багато ризиків: псування зерна, ризики крадіжок, збільшення часу на технологічні операції, не пристосовані під розмір люків напіввагонів приймальну бункери на термінала тощо. Окреме питання безпеки руху на залізниці. Зерно повинно транспортуватися у критому спеціалізованому рухомому складі — у зерновозі. Бо завтра, через, наприклад, здешевлення використання цистерн або вагону-лісовозу — зацікавлені відправники почнуть вимагати возити зерно у цьому рухомому складі, — пояснив Валерій Ткачов.

Він додав, зо Укразалізниця наразі працює над питанням зменшення негативного цінового впливу на економіку аграріїв через повернення до перевезень у зерновозах, адже їх вартість суттєво вища порівнно з напіввагонами. Зокрема, заплановано переглянути порядок розрахунку швидкостей руху зерновозів. Це має підвищити розрахункову швидкість та здешевити вагонну складову тарифу перевезення зерновозами.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram