Через війну в Україні практично удвічі зменшилась можливість переробки соняшникового насіння

Редакція GrowHow.in.ua   2023-02-08
Внаслідок кризи олійно-жирової галузі, яку спричинила війна, в Україні майже вдвічі зменшилась можливість переробки соняшникового насіння. Про це GrowHow повідомила пресслужба Мінагрополітики з посиланням на слова першого заступника міністра агрополітики Тараса Висоцького.

Зокрема він наголосив на обстрілах Миколаївського порту, де розміщені термінали одних з найбільших виробників олії. Також скоротилося виробництво соняшникового насіння у східних областях країни, внаслідок чого приблизно третина сировини не надійшла на переробку.

— Це досить суттєві втрати. В абсолютних значеннях вартість цієї сировини становить $2–2,5 млрд. Скорочення виробництва стало однією з причин кризи олійно-жирової галузі України. Її наслідком став дефіцит олійної продукції на світових ринках у перші місяці повномасштабного вторгнення росії, — пояснив заступник міністра.

Читайте також: У Мінагрополітики назвали умови, за яких цьогоріч почнеться відновлення олійно-жирової галузі

До того ж, на тимчасово окупованих територіях Запорізької, Донецької та Херсонської областей залишилися досить потужні підприємства, які безпосередньо переробляли насіння та виробляли олію. Ці підприємства наразі недоступні.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram