Очікування щодо імпорту свинини в Україну у січні виявилися перебільшеними

Редакція GrowHow.in.ua   2023-02-08
Попередні оцінки імпорту свинини у січні виявилися перебільшеними. Активність імпортерів у перший місяць року була не вищою середньої. Про це GrowHow повідомили аналітики асоціації «Свинарі України» (АСУ).

За підсумками січня імпорт охолодженої та мороженої свинини склав 1,92 тис. т. У грошовому еквіваленті йдеться про $3,9 млн. Порівняно з груднем такі обсяги є утричі більшими. Однак приріст непоказовий, адже послаблення попиту на імпортну сировину в кінці року є типовим.

— Пожвавлення імпортерів у січні передбачуване, адже з початку року починається новий відлік квот, що дозволяють завезти свинину без сплати мит. У січні середня ціна кілограму імпортованої свинини склала $2,03 проти $2,15 у листопаді та $2,2 у жовтні. Водночас, очікування напливу дешевшої м’ясної сировини з-за кордону виявилися перебільшеними, адже фактичний січневий імпорт не перевищував середньомісячні поставки останніх років та у 3,5 рази нижчий за відповідний період минулого року, — зазначили в АСУ.

Станом на 6-те лютого залишок імпортної квоти в рамках Угоди про асоціацію з ЄС складає 17,9 тис. т. Аналітики нагадали, що окрім домовленості з Європейським союзом, Україна має аналогічні умови безмитного імпорту в межах товарної квоти з Канадою та Великобританією. Проте, враховуючи віддаленість цих країн та високі логістичні витрати, такі закупівельні операції навряд будуть економічно привабливими.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram