Ціна на білоголову капусту в Україні впродовж жовтня зросла на 35-40%. Відтак, зараз на гуртових ринках українську капусту пропонують утричі дорожче, ніж рік тому. Щоцікаво, ціни на капусту почали зростати ще з середини вересня, але найбільш інтенсивний ріст ціни розпочався в жовтні, коли почався збір капусти в господарствах.

— За останні 8 сезонів ціни на капусту зростали 2 рази — в цьому сезоні і в 2010 році, коли ми зібрали один з найнижчих врожаїв капусти через аномальну посуху. Цього року врожай капусти буде не найкращий, але зростання ціни в жовтні може свідчити про те, що фермери просто стримують продажі в надії отримати в рази більшу ціну в другій половини сезону. Якщо зростання ціни триватиме і надалі, то вже до початку зими ми можемо побачити в Україні імпортну капусту, наприклад, з Білорусі, де сьогодні ціни на 30-35% нижчі від українських. Поставки з Польщі малоймовірні, там капуста сьогодні за тією ж ціною, що і в нас, — коментує ситуацію Тетяна Гетьман, експерт плодоовочевого ринку Східної Європи, передає Info.Shuvar.com.


На думку експерта, вже при ціні 9-10 грн/кг (0,28-0,31 EUR/кг), можна очікувати появу в Україні капусти виробництва Білорусі, за умов стабільності цін на ринку цієї країни. Україна не в перше планує імпортувати капусту з Білорусії, але раніше імпорт з цієї країни починався в другій половині сезону. Зокрема, в січні 2016 року Білорусь була головним постачальником капусти в Україну.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram