Редакція GrowHow.in.ua 2023-05-24
Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) нещодавно провела 4-тижневий навчальний онлайн-курс українською мовою з готовності до пташиного грипу. У ньому взяли участь 350 ветеринарів. Про це GrowHow повідомила пресслужба ФАО в Україні.
Курс проводився на платформі Віртуального навчального центру ФАО для Європи та Центральної Азії. Його реалізували у межах проєкту Програми технічного співробітництва в умовах надзвичайної ситуації.
Як зазначив Даніель Бельтран-Алькрудо, технічний радник ФАО з охорони здоров’я тварин, пташиний грип по всьому світу здійснює значний вплив на життєдіяльність дрібних фермерів та птахівників. Також хвороба впливає на регіональну та міжнародну торгівлю, безпеку харчових продуктів та громадське здоров’я.
— Нещодавно ми зрозуміли, що навіть за умови безперервного навчання ми не можемо задовольнити висхідний попит як з боку інфікованих країн, так і країн, що перебувають у зоні ризику. Розробка онлайн-курсу може підтримати всіх ветеринарів, які зацікавлені в цій темі, — додав Даніель Бельтран-Алькрудо.
Матеріали курсу розробила група експертів ФАО та Інституту Фрідріха-Леффлера в Німеччині. Вперше курс був проведений на початку 2022 р., в ньому взяли участь учасники з 98 країн на шести континентах. Це 12-годинне навчання в онлайн-форматі, яке дає змогу залучити людей у віддалених регіонах і навчатися у зручному для них темпі. Одночасно курс можуть проходити до 500 учасників.
Читайте також: У Бразилії вперше підтвердили вірус пташиного грипу у диких птахів
У 2023 р. курс переклали українською мовою та адаптували до потреб країни. Український курс тривав з 21 березня по 25 квітня 2023 р. На нього зареєструвалося понад 350 учасників. 95% з них визнали навчання дуже актуальним для своєї поточної роботи.
— Цей курс є дуже важливим з точки зору навчання осіб, які першими реагують на спалахи пташиного грипу. Формування знань та навичок з виявлення, запобігання та реагування на спалахи захворювання допомагає забезпечити раннє попередження, зниження ризиків та управління спалахами, — сказав Андрій Павленко, координатор курсу.
Загалом у світі існує шість шляхів міграції птахів. Три з них проходять через територію України. Отже, країна має підвищені ризики транскордонного поширення інфекційних захворювань.
За офіційними даними, останній спалах високопатогенного пташиного грипу (H5) в Україні стався 12 грудня 2021 р. на приватному подвір’ї у Херсонській області. Ця, а також Чернігівська та Сумська області є місцями гніздування перелітних птахів. Там постійно проводили державний моніторинг на наявність пташиного грипу. Через повномасштабну війну доступ до місць гніздування ускладнений, оскільки частина цих областей знаходиться в зоні бойових дій або під тимчасовим військовим контролем російської федерації.
Читайте також: У Європі зменшилась кількість спалахів пташиного грипу серед домашньої птиці
Попри це, українські птахівники та ветеринари продовжують регулярно проводити заходи з вакцинації. Впродовж травня-червня ФАО проведе аудит 50 українських підприємств, що займаються птахівництвом, на предмет дотримання ними біобезпеки, а також проведе інструктаж щодо підвищення рівня біобезпеки.
Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram