Редакція GrowHow.in.ua 2023-05-24
Викладачі та студенти факультету тваринництва та молочних наук Університету штату Міссісіпі (США) спільно з експериментальною станцією сільського господарства та лісництва штату зробили цікаве відкриття про вплив мелатоніну на організм великої рогатої худоби. Про це GrowHow стало відомо з інформації на сайті наукової установи.
Вони провели дослідження про те, як цей гормон може допомогти підтримувати здоров’я великої рогатої худоби й виявили, що мелатонін потенційно можна використовувати для контролю температури тіла тварини.
Один з дослідників Caleb Lemley має великий досвід у вивченні використання мелатоніну як добавки для ВРХ. Майже десять років він вивчав, як гормон впливає на кровообіг між матір’ю та плодом під час вагітності.
Окрім цього науковець акцентував на дослідженні антиоксидантних переваг мелатоніну для зменшення окислювального стресу у тварин та його наслідки для здоров’я серцево-судинної системи корів.
— Вночі, коли рівень мелатоніну найвищий, температура тіла найнижча. Наше нещодавнє дослідження показало, що додавання мелатоніну в літній час знижує температуру тіла вагітної великої рогатої худоби, тому ми сподіваємося продовжити дослідження на інших видах худоби, — зазначив один з авторів дослідження Zully Contreras-Correa, додавши, що літня спека є головним стресовим фактором для великої рогатої худоби.
Інші науковці, що беруть участь у дослідженні проаналізували наукові статті на цю тему за останні 60 років. Вони вивчили понад 100 досліджень, які підтверджують, що дія мелатоніну виходить далеко за рамки його основної функції регулювання циркадного ритму.
Одним з останніх відкриттів є вплив мелатоніну на мікробіом організму, відповідно й на імунну систему. Також науковці дійшли висновку, що мелатонін може допомогти пом’якшити деякі обмеження у засвоєнні поживних речовин і сприяти виробленню амінокислот та більш ефективному росту м’язів.
Через те, що у США мелатонін як добавка не схвалений для використання у тваринництві, вченим вдалося провести обмежену кількість досліджень. Тому повний вплив та потенційні переваги гормону поки не дослідили. Однак роботу над вивченням впливу рівня мелатоніну у харчових добавках на здоров’я великої рогатої худоби. дослідженням планують продовжувати. Зокрема, хочуть детальніше
Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram