Селекціонери Національної академії аграрних наук (НААН) вивели новий сорт ріпчастої цибулі — “Галичанка”. Він стійкий до стрілкування при весняній та осінній сівбі. Про це повідомии на сайті наукової установи.

Сорт створили на Дослідній станції “Маяк” Інституту овочівництва і баштанництва НААН, він вже внесений у Державний реєстр. В описі “Галичанки” зазначено, що цей сорт середньостиглий із загальною урожайністю 25-38 т/га. Товарної цибулі з 1 гектара можна отримати 24-36 тонн. Маса однієї цибулини 160-270 г.

NB: Вегетаційний період нового сорту ріпчастої цибулі триває від 106 до 112 діб, перед збиранням він достигає на 94% і має високу лежкість — 96-97%. “Галичанка” має щільну цибулину, завдяки цьому на 5 балів придатна до механізованого збирання.

Цибулини цього сорту середнього розміру — висотою 8,4 см, діаметром 8,2 см. Форма цибулини округла, забарвлення сухої шкірки жовте, а сама шкірка тонка і добре тривається. Науковці рекомендують “Галичанку” для вирощування у відкритому ґрунті по всій території України.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram